Geodezja, usługi geodezyjne, tyczenie budynków, geodeta, Warszawa, WilanówMasz pytania? Zadzwoń! 502 268 276

Usługi geodezyjne

Choć w teorii wszystko wydaje się proste, w praktyce nie zawsze już takie jest. Nierzadko zdarzają się sytuacje, w których klient zgłasza się do geodety na przykład z chęcią dokonania podziału nieruchomości. Czas oczekiwania na przeprowadzenie sprawy do końca często się przedłuża, na dodatek nie z winy samego geodety, z czego klienci zazwyczaj nie zdają sobie sprawy. Sytuacja ta może rodzić niezadowolenie inwestorów, często nie do końca słuszne. Dlatego każdy, kto chce skorzystać z usług geodezyjnych, jeszcze przed kontaktem powinien zapoznać się z poniższym tekstem.

Jakie są rodzaje usług geodezyjnych?

Do podstawowych usług geodezyjnych należy wytyczanie budynków, wytyczanie granic działki, dokonywanie inwentaryzacji powykonawczych oraz dokonywanie rozgraniczeń. Są to prace niezbędne do budowy domu, podzielenia działki na dwie mniejsze czy ustalenia granicy z sąsiadem. Wśród ważnych zadań należących do geodety Warszawa należy również sporządzanie map do celów projektowych, od której zależy otrzymanie pozwolenia na budowę. Na jakie koszty należy się przygotować w związku z tą procedurą? Uśredniając, należy mieć na ten cel około 600 złotych. Czas oczekiwania na mapę do celów projektowych wynosi kilka tygodni.

Wytyczanie budynku w terenie jest procedurą znacznie krótszą i wynosi maksymalnie kilka dni. Geodeta Warszawa wytycza poszczególne punkty budynku. Z kolei wznowienie punktów granicznych działki wiąże się z okresem oczekiwania nie dłuższym niż kilka tygodni.

Geodezja, usługi geodezyjne, tyczenie budynków, geodeta, Warszawa, Wilanów

Po wzniesieniu domu geodeta ma za zadanie dokonać inwentaryzacji powykonawczej. Specjalista dokonuje pomiarów oraz na ich podstawie sporządza dokumentację dotyczącą usytuowania budynku w terenie.

Usługi geodezyjno-kartograficzne

W jaki sposób znaleźć dobrą firmę geodezyjną, która szybko przeprowadzi nas przez procedury niezbędne w przypadku podziału nieruchomości, wytyczenia granicy lub czynności związanych z wytyczaniem budynku na działce i inwentaryzacji? Najłatwiej znaleźć odpowiedniego wykonawcę, korzystając z wyszukiwarki internetowej. Wystarczy wpisać słowa geodeta Warszawa lub geodeci Warszawa i zapoznać się z ofertą firm, których strony pojawią się w wynikach wyszukiwania. Pamiętajmy, że dobre przygotowanie jeszcze przed pierwszym kontaktem z wybranym geodetą, przede wszystkim ustalenie, jakiej usługi potrzebujemy oraz zebranie najważniejszych informacji, może znacznie przyspieszyć pracę.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM