Geodezja, usługi geodezyjne, tyczenie budynków, geodeta, Warszawa, WilanówMasz pytania? Zadzwoń! 502 268 276

Pomiar powierzchni lokali

Często się zdarza, że faktyczna powierzchnia użytkowa mieszkania różni się od powierzchni zawartej w projekcie deweloperskim. Pomiary powierzchni lokalu mają szczególne znaczenie w przypadku zakupu mieszkania od dewelopera, kiedy chcemy dokładnie wiedzieć, jaką ma ono powierzchnię użytkową, gdyż fakt ten ma wpływ na cenę nabycia mieszkania. Dodatkowo powierzchnia użytkowa mieszkania ma znaczenie w przypadku ustalenia wysokości opłat eksploatacyjnych za mieszkanie. Pewien problem stanowią różnice między powierzchnią lokalu ujętą w projekcie, a rzeczywistą powierzchnią mieszkania (już po oddaniu go do użytku).

Geodezja, usługi geodezyjne, tyczenie budynków, geodeta, Warszawa, Wilanów

Pomiarów powierzchni użytkowej lokali dokonuje się zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 12 kwietnia 2012. Według tego rozporządzenia do pomiaru powierzchni lokalu stosuje się przepisy dotyczące norm pomiaru. Powierzchnię lokalu mierzy się już po jego całkowitym wykończeniu. Pomiarów dokonuje się na poziomie podłogi. Do całkowitej powierzchni mieszkania nie wlicza się wszelkiego rodzaju występów lub nisz. Problem stanowią spadziste powierzchnie sufitu, pod którymi znajduje się podłoga nie w całości nadająca się do wykorzystania z uwagi na skośny sufit. W takim przypadku należy zastosować odpowiednie przeliczniki w zależności od wysokości pomieszczeń.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM